Асамблея УС ПГС (23 березня 2017 року)
6 лютого відбулась Асамблея Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС. Цей щорічний захід збирає з усієї країни представників громадянського суспільства, які опікуються питаннями виконання Угоди про асоціацію.
ДІАЛОГ ЗІ СТЕЙКХОЛЕДРАМИ
Цього року понад 100 учасників Асамблеї обговорили з представниками української влади та Представництва ЄС механізми ефективного залучення Платформи до євроінтеграційних процесів в Україні.
Голова Української сторони Платформи Вячеслав Рой нагадав присутнім про останні рекомендації, підготовлені за участі аналітиків УС ПГС до засідання Ради асоціації щодо приведення Угоди про асоціацію у відповідність сучасному стану відносин між Україною та ЄС.
«Я хочу висловити своє захоплення тим, як громадянське суспільство в Україні відслідковує і насправді контролює те, яким чином Україна рухається у напрямку європейської інтеграції» – зазначив на Асамблеї голова Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас.
За його переконанням, аналітичні матеріали, які готують громадські експерти, у значній мірі допомагають роботі державних органів влади. Посол також зазначив, що звіти УС ПГС сприяли у підготовці останнього засідання Ради асоціації.
Першу зустріч на Раді асоціації за участі представників нового українського Уряду та нової Єврокомісії посол охарактеризував, як дружню, де були відзначені зусилля української влади у проведенні реформ.
Олексій Генчев, заступник генерального директора Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції, також підкреслив важливість громадянського суспільства у підтримці проєвропейського курсу України
«Ці два напрями – європейська та євроатлантична інтеграція – існують сьогодні завдяки громадянському суспільству, завдяки експертним колам» – зазначив він.
За словами Олексія, співпраця між урядовою та громадською платфорами починають виходити на системний рівень.
Дмитро Шульга, керівник проекту «Громадська синергія», під час свого виступу ознайомив учасників з результатами останнього аналітичного звіту «Інтеграція у рамках асоціації: динаміка виконання Угоди між Україною і ЄС», який було підготовлено із залученням експертів УС ПГС. У цьому аналітичному звіті представлений поглиблений аналіз щодо 8-ми секторів: технічне регулювання (ринок промислових товарів), митні процедури, цифровий ринок, фінансові послуги, державні закупівлі, енергетика (газовий ринок), поштові та кур’єрські послуги і Спільний авіаційний простір.
ЗВІТУВАННЯ УС ПГСПід час Асамблеї члени Української сторони Платформи представили звіт за результати півторарічної роботи (липень 2018 р. - січень 2020 р.)
За цей період Платформа громадянського суспільства провела два засідання у 2019 р. – у Львові та в Брюсселі. За підсумками засідань були ухвалені Декларації від українського та європейського громадянського суспільства з оцінкою та рекомендаціями щодо виконання Угоди про асоціацію. Експертами УС ПГС також було підготовлено 4 тематичні доповіді:- Стан дотримання прав профспілок та працівників у відповідності до Угоди проасоціацію України з ЄС
- Забезпечення продовольчої безпеки України
- Транспортна складова Угоди про асоціацію: стан виконання і перспективи
- Інтеграція України в єдиний цифровий ринок Європейського Союзу: виклики,можливості та перешкоди.
За півтора роки своєї діяльності Українська сторона Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС провела дев’ять засідань. Під час цієї роботи приймалися рішення щодо єдиної позиції УС ПГС з актуальних політичних питань; планувалася комунікація зі стейкхолдерами, залученими до виконання Угоди про асоціацію; розглядалися внутрішні операційні питання; готувалися пропозиції до спільних засідань ПГС; обговорювалися та затверджувалися пропозиції до спільних декларацій та рекомендацій за результатами підготовки тематичних доповідей.
Налагоджена співпраця з ключовими стейкхоледрами, зокрема профільним Віцепрем’єр-міністром та комітетом Верховної Ради України, дозволили підтримувати діалог громадянського суспільства з урядом та парламентом, а також доносити до представників влади рекомендації та результати моніторингу виконання Угоди про асоціацію з боку УС ПГС.
ВИБОРИ КООРДИНАТОРІВ РОБОЧИХ ГРУП
Асамблея Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС обрала нових координаторів двох робочих груп.
Координатором робочої група 2 «Свобода, юстиція, права людини» обрано Ростислава Дзундзу. Ростислав – голова правління Бюро соціальних та політичних розробок, керівник ряду проектів з тематики соціального партнерства, рівних можливостей, прав людини.
Координатором робочої групи 6 «Наука та технології, інформаційне суспільство, освіта, навчання та молодь, культура і спорт» став Руслан Костюкевич. Руслан - координатор проектів у Регіональному центрі євроінтеграційних проектів у Рівному. Працював у проектах, що стосуються євроінтеграційної тематики, зокрема молодіжної політики, антикорупційного комплаєнсу у вищій освіті, дослідження якості послуг для малого бізнесу.
Завершилась Асамблея Української сторони Платформи проведенням консультацій між учасниками щодо майбутнього УС ПГС, її пріоритетів діяльності та співпраці з Українською національною платформою Форуму громадянського суспільства Східного партнерства. Учасники УС ПГС також провели планування у власних робочих групах. Переглянути усі фотографії з Асамблеї на Фейсбук-сторінці УС ПГС