Logotip

Українська сторона

Платформа Громадянського
Суспільства Україна-ЄС

Представники українського і європейського громадянського суспільства обговорили плани спільного моніторингу виконання Угоди про Асоціацію.

8-9 листопада 2016 р. у Києві відбулося чергове двостороннє засідання Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС (ПГС).

Члени Платформи, в яку з української сторони входять представники громадських організацій, профспілок та організацій роботодавців України, а з європейської - члени Європейського Економічно соціального Комітету (ЄЕСК) і постійні спостерігачі з європейських мережевих організацій, оцінили прогрес виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС ті відзначили, що незважаючи на певні успіхи в євроінтеграційних реформах, їх динаміка не є достатньою, а внесок у цей процес громадянського суспільства має бути посилений.

У засіданні також взяли участь Хюґ Мінґареллі, Посол ЄС в Україні, Марія Іонова, Перший заступник голови Української Частини Парламентського комітету асоціації між Україною та ЄС, Всеволод Ченцов, директор Департаменту Європейського Союзу МЗС України, а також представники міністерств та експертного середовища.

Вже традиційно були представлені дві тематичні доповіді ПГС, які в цей раз були присвячені темам:

 • Регулювання ринку праці в ЄС та Україні: спільні риси і відмінності. Адаптація трудового законодавства України до законодавства ЄС (співдоповідачі В.Андреєв та А.Адамчик).
 • Антидискримінаційне законодавство та практика застосування: права вразливих груп у контексті Угоди про асоціацію (співдоповідачі Ю.Тищенко та У.Вестерлунд).

Окрема сесія була присвячена війні на Сході України. Експерти з провідних українських аналітичних центрів Фонду «Демократичні ініціативи» та “Інституту світової політики” представили результати досліджень та соціологічних опитувань щодо суспільного сприйняття та можливих сценаріїв розвитку ситуації навколо окупованих територій.

Наприкінці засідання члени ПГС обговорили спільні плани діяльності на 2017 рік, спрямовані на посилення залучення громадянського суспільства до виконання Угоди про асоціацію, а також узгодили тематику наступних тематичних доповідей – впливу запровадження зони вільної торгівлі з ЄС на соціально-економічну ситуацію в Україні та аналіз виконання положень Угоди в частині охорони навколишнього середовища.

Члени Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС схвалили Спільну декларацію, в якій висловили конкретні рекомендації офіційному Брюсселю та Києву, зокрема:

 • закликали Уряд України посилити політичні та інституційні можливості імплементації Угоди про асоціацію;
 • наголосили на необхідності докладання максимальних зусиль державами-членами ЄС щодо відновлення суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів;
 • закликали Раду ЄС та Європарламент ухвалити остаточне рішення щодо безвізового режиму для громадян України до кінця 2016 року, а також знайти політичні рішення для завершення процесу ратифікації Угоди про асоціацію в контексті референдуму в Нідерландах;
 • наголосили, що боротьба з дискримінацією за будь-якими ознаками є базовим елементом угоди з ЄС, а досягнення європейського рівня у цьому питанні, особливо в частині трудового законодавства, є однією з головних цілей Угоди;
 • закликали приділити першочергову увагу імплементації міжнародних стандартів праці, законодавства та практики ЄС з питань соціальної політики, зайнятості та праці, реформи трудового законодавства для забезпечення балансу інтересів соціальних партнерів і захисту прав працівників.

9 листопада ц.р., по завершені засідання, члени ПГС зустрілися з Віце-прем'єр-міністром із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України І.Климпуш-Цинцадзе для обговорення його результатів, зокрема Спільної декларації та тематичних доповідей, а також шляхів посилення діалогу між громадянським суспільством та Урядом України з метою підтримки євроінтеграційних реформ.

У цей же день, співголови Платформи Г.Осовий, Голова Федерації профспілок України, та А.Йонушка, член Європейського економічного і соціального комітету (ЄЕСК), генеральний директор Торгово-промислової та ремісничої палати Шауляю, разом з співдоповідачами тематичних доповідей також провели прес-конференцію, представивши результати 3-го засідання ПГС.

Матеріали за підсумками 3-го засідання Платформи:

 • Спільна декларація Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС (англ. та укр.);
 • Доповідь ПГС щодо ринку праці зі сторони УС ПГС (англ. та укр.);
 • Доповідь ПГС щодо ринку праці зі сторони ЄЕСК (англ. та укр.);
 • Доповідь ПГС щодо питань антидискримінації зі сторони УС ПГС (англ. та укр.);
 • Доповідь ПГС щодо питань антидискримінації зі сторони ЄЕСК (англ.).

______________________________________

Платформа громадянського суспільства Україна-ЄС (ПГС) – орган громадянського суспільства, створений у відповідності до ст. 469-470 Угоди про асоціацію. Згідно з положеннями Угоди ПГС є двостороннім органом, що складається з представників громадянського суспільства України і членів Європейського економічного і соціального комітету.

Засідання Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС відбулось за підтримки проекту «Громадська синергія», що фінансується Європейським Союзом та виконується Міжнародним Фондом «Відродження»