Logotip

Українська сторона

Платформа Громадянського
Суспільства Україна-ЄС

У комітеті ВРУ обговорили міжнародні механізми забезпечення прав людини

26 лютого у Києві з ініціативи ГО «Точка опори ЮА» та ГО «Бюро соціальних та політичних розробок» відбувся круглий стіл «Міжнародні механізми забезпечення прав людини та гендерної рівності» за участі депутатів Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин та Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування.

Народні депутати України Неллі Яковлєва, Лада Булах та Тарас Тарасенко висловили своє бажання співпрацювати із громадськими активістами для забезпечення рівних прав для всіх громадян у нашому суспільстві. «Від того, чим більше ми будемо комунікувати, залежить наш успіх. Я зараз повторюю ту саму концепцію, яка пропонується щодо вирішення конфлікту на Донбасі, - крок за кроком до перемоги», - заявила заступниця голови Комітету, голова підкомітету з питань гендерної рівності і недискримінації Неллі Яковлєва.

Ростислав Дзундза, голова правління Бюро соціальних та політичних розробок, координатор РГ «Свобода, юстиція, права людини» Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС, зазначив, що основні стандарти у сфері ґендерної рівності та захисту від дискримінації за ознаками статі, сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності вже закріплені в європейському законодавстві та в політиках. Протиставлення захисту прав жінок та ЛГБТ консервативній, націоналістичній тощо ідеологіям - штучне. Такі країни як Велика Британія, Німеччина, Норвегія, та інші країни Західної Європи демонструють як можуть співіснувати захист традиційних цінностей сучасного європейського суспільства разом із визнанням та гарантуванням рівності прав для всіх груп населення. Так само підтримка рівності та заборона дискримінації за ознаками статі і СОҐІ не суперечать християнському вченню, як такому, що нам демонструють приклади діяльності найбільших протестантських церков Європи та поточні дискусії навколо цих питань у католицькій церкві.

Також із короткими доповідями про прогрес щодо положення жінок в армії та перспективи вдосконалення українського законодавства з прав людини виступили громадськая діячка, авторка проекту «Невидимий батальйон» Марія Берлінська та адвокаційна менеджержка ГО «Точка опори ЮА» Яна Товпеко. Ветерани АТО Віктор Пилипенко та Анастасія Конфедерат представили законопроєкт про цивільні партнерства, а Олена Глоба, голова Батьківської ініціативи TЕРГО, розповіла про батьківський рух на захисті прав ЛГБТ-спільноти. У підсумку усі сторони, що взяли участь у круглому столі, домовились, що такі зустрічі мають відбуватись на постійній основі задля того, щоб різні групи населення України могли розраховувати на законодавчий захист своїх прав.

ГО «Точка опори ЮА» та ГО «Бюро соціальних та політичних розробок» є організаціями-учасницями РГ-2 «Свобода, юстиція, права людини» Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС.

Джерело: Бюро соціальних та політичних розробок