Logotip

Українська сторона

Платформа Громадянського
Суспільства Україна-ЄС

Експерти Платформи презентували доповіді про стан продовольчої безпеки в Україні

4 квітня на своєму засідання члени Платформи громадянського суспільства та запрошені експерти розглядали доповіді щодо забезпечення продовольчої безпеки в Україні.

Проблема якісного та кількісного недоїдання в Україні стосується 60 % населення, віднесеного за класифікацією ООН до бідного, але досі відсутні ефективні процеси її вирішення.

Україна загалом стабільно виробляє достатні обсяги продовольства для забезпечення внутрішніх потреб та зростання експорту і має багаторічні зобов'язання за пріоритетами подолання бідності та голоду в рамках приєднання до міжнародних угод. Проте продовольча безпека громадян досі не забезпечена на достатньому рівні.

За результатами обговорення доповідей учасники засідання прийняли ряд рішень, що відображають спільну позицію представників громадянського суспільства з цього питання.

Зокрема, експерти підкреслили, що Угода про асоціацію між Україною та ЄС є ключовою у гармонізації законодавства, що стосується продовольства, а правила, які вона встановлює, є дуже вимогливими не тільки з точки зору часових та фінансових ресурсів, а й людського капіталу.

Члени Платформи також прийшли до висновку про необхідність рекомендувати відповідальним органам державної влади започаткувати програму запровадження європейського досвіду у сфері ринкового нагляду за якістю та безпечністю готової промислової та харчової продукції.

Наголошували також на обов'язковому зв'язку продовольчої безпеки зі створенням робочих місць, рівним доступом до роботи та оплатою праці. Тому основними передумовами, поряд з отриманням доходу та правильним розподілом доходів, повинні бути фізична, економічна доступність та стабільність доступу до продуктів харчування.

До вашої уваги повний текст доповідей від представників платформи: Сергія Щербини від української сторони та Ярміли Дубравської від європейської сторони.