Logotip

Українська сторона

Платформа Громадянського
Суспільства Україна-ЄС

У Хмельницькому відбулась регіональна конференція «Євроінтеграція: сила можливостей»

12 лютого проект «Громадська синергія» спільно з Українською стороною Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та Українською національною платформою Форуму громадянського суспільства Східного партнерства вперше приєдналися до інформаційної кампанії «Євроінтеграція: сила можливостей», яка реалізується Офісом Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України. У регіональній конференції в м. Хмельницький взяли участь понад 350 учасників, серед яких були представники усіх зацікавлених сторін – центральних та місцевих органів влади, бізнесу, громадських організацій та експерти. Конференція виступила дієвим майданчиком для обговорення перспектив та можливостей, які європейська інтеграція відкрила для Хмельниччини, а також необхідних кроків для їх ефективного використання. Зокрема, історіями успіху з присутніми поділилися місцеві бізнесмени, які вже працюють на європейському ринку.


Відкриваючи захід, Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила, що захист європейської та євроатлантичної інтеграції України є завданням як органів влади, так і кожного громадянина. За її словами, європейська інтеграція має створювати прозорі, зрозумілі й чіткі правила, а також допомагати величезній трансформації системи, яку Україна ще має здійснити. Ці кроки сприятимуть залученню іноземних інвестицій в Україну. Іванна Климпуш-Цинцадзе також зробила акцент на перевагах, які Хмельниччина вже отримала сьогодні.

«Мене надзвичайно тішить той факт, що Хмельниччина, з точки зору росту експорту до країн Європейського Союзу, за минулий рік показує вдвічі кращий результат, ніж загалом по Україні. Якщо в цілому по Україні це приблизно 15-16%… то Хмельниччина показує більше 36,5%» – зазначила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.

У свою чергу, голова Хмельницької обласної державної адміністрації Вадим Лозовий наголосив, що сьогодні в області є понад 250 підприємств з іноземними інвестиціями, в економіку залучено понад 200 млн доларів, а область відкрита для будь-якого інвестора.

«Найголовніше, що сьогодні бізнес має отримати від влади – це відкритість, відвертість і допомогу. Ми маємо зробити так, щоб бізнес хотів до нас йти» – зазначив він.


Олена Павленко, голова Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС, розповіла учасникам конференції про важливість Платформи для євроінтеграційного процесу, її взаємодію з українськими органами влади та європейськими партнерами.

«Хмельниччини в Платформі має бути більше, Платформи має бути в Хмельниччині більше – і це точно допоможе європейській інтеграції України» – зазначила вона.


За словами Олени Павленко, Платформа дуже зацікавлена отримувати від громадськості зворотній зв’язок на місцях щодо ефективності виконання Угоди про асоціацію. Вона також наголосила на відкритості Платформи до обміну інформацією, яку її учасники отримують від центральних органів влади та міжнародних партнерів.

Ірина Сушко, виконавчий директор ГО «Європа без бар’єрів», представник від Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства розповіла учасниками конференції про переваги безвізового режиму для громадян країни. Вона наголосила, що безвізовий режим – це можливість мобільності, яка посилює контакти між людьми, а також сприяє розширенню світогляду українців. Ірина Сушко окремо підкреслила важливість реформ, які були започатковані в рамках візової лібералізації – безпека документів, управління кордонами, створення антикорупційних органів, боротьба з організованою злочинністю, а також протидія дискримінації.

«Тому, навіть ті, хто не планує з якихось причин найближчим часом скористатись безвізовим режимом, може стикатись із цим колосальним багажем модернізаційних змін, які були започатковані в рамках візової лібералізації і продовжені сьогодні в рамках Угоди про асоціацію з Європейським Союзом» – розповіла Ірина Сушко.

У рамках конференції також відбувся круглий стіл «Як прискорити європейську інтеграцію Хмельниччини: виклики та потреби регіону» під час якого представники проекту «Громадська синергія», Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства зустрілись з неурядовими організаціями Хмельниччини, щоб обговорити їхнє бачення процесів європейської інтеграції в області.


Зоряна Міщук, керівник команди проекту «Громадська синергія», розповіла про переваги вступу до Платформ, а також підтримку, яку їм надає проект для проведення ефективної аналітичної та адвокаційної діяльності. Вона також наголосила на важливості залучення до роботи Платформ регіональних неурядових організацій.


«Якщо на початковому етапі європейської інтеграції зусилля влади концентрувалися на розробці законопроектів та їх прийнятті, то надалі успішність євроінтеграції більше залежатиме від імплементації вже прийнятих норм, а отже левова частка зусиль буде припадати на регіональні та місцеві рівні. Важливо, щоб тут якомога більше зацікавлених і спроможних людей знали про те, що потрібно і що можливо робити» – зазначила Зоряна Міщук.

Під час круглого столу учасники розповіли про проблеми, з якими стикається Хмельниччина, зокрема недостатню поінформованість місцевого бізнесу щодо можливостей виходу на ринки Європейського Союзу, відновлення аеропорту та виклики децентралізації.


Регіональна конференція відбулась за підтримки проекту «Громадська синергія», що фінансується Європейським Союзом та виконується Міжнародним фондом «Відродження».