Як подолати енергетичну бідність в Україні: українські та європейські експерти обговорюватимуть підходи до вирішення проблеми
Реформування енергетичного сектора України неможливе без впровадження економічно обґрунтованих тарифів на електроенергію та газ для населення, тобто фактично їхнього істотного зростання. Відтак дедалі більше українців не можуть своєчасно та в повному обсязі сплатити рахунки за газ чи опалення або змушені мерзнути взимку, аби зекономити на оплаті. Тоді як популісти змагаються в нереалістичних обіцянках зменшити енерготарифи після приходу до влади, експерти шукають способи, як боротися з енергетичною бідністю, не відмовляючись від надзвичайно важливих реформ енергетичного сектора. Важливо, що ця проблема не є суто українською – існування енергетичної бідності визнають навіть у економічно розвинутих країнах Європейського Союзу, а отже пошук рішень може бути спільним.
7 лютого 2019 року в Українському кризовому медіа-центрі відбудеться круглий стіл «Енергетична бідність в Україні та ЄС: як гармонізувати підходи та політику», де представники відповідальних органів влади, громадських організацій, що займаються питаннями енергетики та соціального захисту, профспілок, аналітичних центрів та наукових установ, а також європейські експерти порівнюватимуть ситуацію з енергетичною бідністю в Україні та ЄС, говоритимуть про спільне і відмінне у підходах до визначення цього поняття та інструменти, що використовуються для її подолання, а також обговорюватимуть перспективи гармонізації підходів.
Круглий стіл організовують проект «Громадська синергія», що фінансується ЄС та виконується Міжнародним фондом «Відродження», Українська сторона Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС, коаліція громадських організацій «Енергетичні реформи» і Федерація профспілок України.
Дата та час: 7 лютого 2019 року, 10:00-12:30.
Місце: Український кризовий медіа-центр (Київ, вул. Хрещатик, 2, Український дім)
Питання до обговорення:
- - як реформувати енергетичний сектор, водночас гарантуючи соціальний захист незабезпечених верств населення;
- - як забезпечити ефективну реформу системи надання субсидій та краще інформувати споживачів про існуючі можливості соціального захисту;
- - чи схожа ситуація з енергетичною бідністю в Україні та ЄС, підходах до визначення цього поняття і подолання цього явища, а також які перспективи гармонізації української та європейської політик.
В обговоренні візьмуть участь:
- Рута Балтаузе, Група Підтримки України, Європейська Комісія
- Міністерство соціальної політики України (представник уточнюється)
- Міністерство фінансів України (представник уточнюється)
- Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (представник уточнюється)
- Гійом Дуріво, Європейська федерація профспілок держслужбовців
- Олена Павленко, Денис Назаренко, аналітичний центр DiXi Group
- Григорій Осовий, Олександр Шубін, Федерація профспілок України
- Тетяна Бойко, Громадянська мережа «ОПОРА»
- Олексій Хабатюк, НАК «Нафтогаз України»
Запрошуємо до участі у круглому столі представників зацікавлених сторін– відповідальних органів влади, громадських організацій, профспілок, аналітичних центрів та наукових інституцій, енергетичних компаній тощо.
Участь у заході можлива за умови попередньої реєстрації. Через обмежену кількість місць у залі організатори залишають за собою право відмовити в участі у разі перевищення цього ліміту.
Реєстрація за посиланням.
Будь ласка, очікуйте підтвердження на реєстрації на вашу електронну адресу.
ДОВІДКОВО:
Проект «Громадська синергія» – проект, спрямований посилити участь громадськості у впровадженні євроінтеграційних реформ в Україні. Досягаємо цього через активізацію двох євроінтеграційних громадських платформ, які разом об’єднують біля 350 неурядових українських організацій, - Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства. Проект надає Платформам та їх організаціям-учасницям фінансову та організаційну підтримку у проведенні аналітично-адвокаційної та інформаційно-просвітницької діяльності. Проект фінансується Європейським Союзом та співфінансується і виконується Міжнародним фондом «Відродження».
Українська сторона Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС є національною частиною Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС – одного з офіційних двосторонніх органів Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Відповідно до ст. 469-470 Угоди про асоціацію, Платформа офіційно представляє інтереси громадянського суспільства України та ЄС у процесі виконання Угоди, здійснює моніторинг та громадський контроль за її виконанням. Від Української сторони до Платформи входить 15 членів – представників громадських об’єднань, профспілок та організацій роботодавців. Під їх егідою УС ПГС об’єднує понад 250 організацій.
Коаліція «Енергетичні реформи»
Коаліція створена в рамках проекту "Збільшення впливу громадянського суспільства у моніторингу та політичному діалозі щодо реформ в енергетиці та суміжних секторах відповідно до імплементації Угоди про асоціацію", що фінансується Європейським Союзом та співфінансується Міжнародним фондом «Відродження». Проект реалізується громадською організацією «ДІКСІ ГРУП», а також громадянською мережею «ОПОРА», всеукраїнською громадською організацією «Енергетична Асоціація України», ресурсно-аналітичним центром «Суспільство і довкілля» та асоціацією «Європейсько-Українське агентство». В рамках коаліції "Енергетичні реформи" учасники шести робочих груп відповідальні за експертизу, щоб представити новітню інформацію про реформи та посилити її аналітичними продуктами.
Федерація профспілок України
Федерація професійних спілок України є найбільшим за кількістю членів профспілковим об’єднанням в Україні, об’єднуючи понад 5 мільйонів осіб. До складу ФПУ входить 44 всеукраїнські профспілки і 27 територіальних об’єднань організацій профспілок. Метою діяльності ФПУ є вираження, представлення інтересів і захист прав організацій-членів ФПУ, координація їхніх колективних дій, представництво і захист трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілок в органах державної влади і органах місцевого самоврядування, у відносинах з роботодавцями, їхніми організаціями і об'єднаннями, а також з іншими об'єднаннями громадян.
КОНТАКТИ:
Ел.адреса: [email protected]
Тел.: +380(44)500-2487