Logotip

Українська сторона

Платформа Громадянського
Суспільства Україна-ЄС

Друге засідання Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС

11 лютого 2016 року в Брюсселі відбулося друге засідання Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС (ПГС) – утвореного відповідно до Угоди про асоціацію органу, що об’єднує представників громадянського суспільства України та ЄС та має на меті забезпечення громадського контролю за виконанням Угоди. У засіданні взяли участь новообрані члени Української сторони ПГС, що представляють громадські організації, профспілки та організації роботодавців України, а також члени ПГС зі сторони Європейського Економічного і Соціального Комітету (ЄЕСК) і постійні спостерігачі з європейських мережевих організацій. Серед почесних гостей засідання були Ж. Дассіс, Президент ЄЕСК, Ф. Андресен Гімарайш, в.о. директора з питань Росії, Східного Партнерства, Центральної Азії та ОБСЄ Європейської служби зовнішньої дії, Л. Непоп, в.о. Представника України при ЄС, а також П.Вагнер, керівник Групи підтримки України. Захід відбувся за спільного головування А.Йонушки, співголови ПГС з боку ЄЕСК, та О.Сушка, співголови ПГС з української сторони.

Учасники обговорили поточний стан виконання Угоди про асоціацію і проведення пов’язаних з нею реформ, а також основні виклики на цьому шляху. Говорили про ситуацію в сфері прав людини і верховенства права, соціально-економічну ситуацію, питання ефективного використання потенціалу ПВЗВТ, секторальні реформи та багато іншого. Також на засіданні було представлено два тематичні звіти ПГС з питань, визнаних пріоритетними для аналізу ПГС у 2015 р. – антикорупційної політики (співдоповідачі К. Моос та О. Хмара) і енергетики (співдоповідачі А.Йонушка та О. Павленко). За результатами усіх обговорень засідання прийнято Спільну декларацію.

І в дискусіях, і у підготовці підсумкового документу зустрічі українські учасники відчули повну підтримку європейських колег у відстоюванні необхідності рішучих глибоких і системних реформ на виконання положень Угоди за максимальної взаємодії і з врахуванням інтересів усіх зацікавлених сторін, включаючи суспільство. Також йшлося про потребу в зміцненні зусиль публічної дипломатії, зокрема посилення співпраці громадянських суспільств України та ЄС з метою обміну досвідом реформ та інформацією про кращі практики ЄС, а також підвищення обізнаності про Україну та формування суспільної підтримки європейської інтеграції України в країнах-членах ЄС.

Не обійшли увагою і ситуацію на сході та півдні України: засудивши російську агресію і підкресливши важливість захисту прав людини в Криму та непідконтрольних Києву районах Донбасу, члени ПГС наголосили на необхідності відновлення суверенітету та територіальної цілісності України та закликали держав-членів ЄС спонукати всіма необхідними політичними та економічними засобами до повного виконання Мінських угод, а Україну – якомога швидше ратифікувати Римський статут Міжнародного кримінального суду.

Насамкінець члени ПГС обговорили спільні плани діяльності на поточний рік, окресливши коло питань в контексті виконання Угоди про асоціацію, що заслуговують на першочергову увагу громадянського суспільства.

Поїздка української делегації на засідання ПГС стала можливою завдяки підтримці Міжнародного Фонду «Відродження».

Документи засідання ПГС: