Logotip

Українська сторона

Платформа Громадянського
Суспільства Україна-ЄС

Завдяки євростандартам український аграрний та харчовий бізнес отримає додаткові інвестиції та вийде на ринки ЄС – експерти

Для того, щоб продукція українського виробника могла потрапити на європейські та інші привабливі світові ринки, сільгоспвиробники і виробники харчової продукції мають на самих глибоких рівнях узгоджувати технологічні процеси і параметри продуктів з європейськими вимогами та стандартами. А для нормалізації свого економічного стану та залучення інвестицій - обліковувати їх як об‘єкти інтелектуальної власності (у тому числі бренди та географічні зазначення) та нематеріальні активи. Про це говорили експерти Аналітичного центру Аграрного союзу України під час дебатів з місцевими органами влади у Краматорську, організованих за сприяння Європейського Союзу та Міжнародного фонду "Відродження" в межах проекту "Громадська синергія".

Учасників дебатів вітав Віце-президент Донецкой торгово-промислової палати Максим Ануфрієв. Провідний експерт Донецької ТПП Таміла Дмитриченко окреслила проблемні питання, які сьогодні виникають при експорті переробленої продукції тваринництва. Наталя Лук‘янова, керівник підприємства "Сіверська сироварня" наголосила на необхідності дотримання загальних гігієнічних вимог, вимог системи НАССР, забезпечення простежуваності в ланцюгу виробництва харчової продукції.

Експерти проекту "Дебати в регіонах щодо розвитку сільських територій в контексті Угоди про асоціацію (стандарти для продукції, фітосанітарне благополуччя, запровадження інновацій)" Тетяна Тимошенко та Юлія Слива пояснили, що питання технічного регулювання, фітосанітарного благополуччя, інтелектуальної власності та розвитку сільських територій взаємопов‘язані між собою. За їх словами, для впевненого просування на європейські та інші привабливі ринки аграрні і харчові підприємства мають узгоджувати свої технологічні процеси з вимогами міжнародних стандартів, положеннями євродиректив та чинним вітчизняним законодавством. Без визнання внутрішньої документації підприємства об‘єктами права інтелектуальної власності, справа національного економічного розвитку та євроінтеграції не зрушить з місця. А допомогти українському виробнику зайняти гідне місце мають органи державної влади та місцевого самоврядування, спрямовуючи суспільні процеси в русло, окреслене Угодою про асоціацію, і тим самим забезпечуючи сталий розвиток сільських територій у відповідності до європейських політик та практик.

Довідкова інформація: Дебати проходили під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС. Проект "Дебати в регіонах щодо розвитку сільських територій в контексті Угоди про асоціацію (стандарти для продукції, фітосанітарне благополуччя, запровадження інновацій)", який реалізує ГО "Аналітичний центр Аграрного союзу", сприяє реалізації Угоди про асоціацію України та ЄС, а саме положень Глави 3 "Технічні бар‘єри у торгівлі", Глави 4 "Санітарні та фітосанітарні заходи", Глави 9 "Інтелектуальна власність" Розділу IV "Торгівля і питання, пов‘язані з торгівлею" та Глави 17 "Сільське господарство та розвиток сільських територій" Розділу V"Економічне та галузеве співробітництво".

Аналітичну нотатку про взаємозв‘язок Глав 3, 4, 9 Розділу IV та Глави 17 Розділу V, Нотатку про зміст Глави 3 "Технічні бар‘єри у торгівлі", Нотатку про зміст Глави 4 "Санітарні та фітосанітарні заходи", Нотатку про зміст Глави 9 "Інтелектуальна власність" та завдання для цільових аудиторій, у тому числі для керівників сільгосппідприємств, на її виконання можна знайти на сайті Аграрного союзу України за наданими посиланнями.

За додатковою інформацією звертайтеся до Марини Мединської: [email protected], (063) 422 69 49