Logotip

Українська сторона

Платформа Громадянського
Суспільства Україна-ЄС

В Чернігові на семінарі обговорили впровадження європейського технічного регулювання

5-6 березня 2018 року «Сіверський інститут регіональних досліджень» провів у Чернігові семінар «Реалізація вимог ЄС щодо технічного регулювання в Україні (аграрний сектор, харчова промисловість, туризм)». Участь в семінарі взяли представники більше 60 організацій аграрного і туристичного спрямування, підприємств з переробки сільськогосподарської продукції, працівники органів державної влади та місцевого самоврядування з Чернігівщини, Київщини та Львівщини.

Сьогодні виробництво сільськогосподарської продукції та туристична сфера є найперспективнішими галузями в економіці Чернігівської області. Але для їх виходу на конкурентоспроможний рівень із закордонними товарами та послугами необхідно переглянути існуючі вимоги до якості кінцевої продукції та процесу організації виробництва – підходи до діяльності, логістики організацій та підприємств загалом. Підвищення конкурентоспроможності можливо досягти через запровадження європейських норм технічного регулювання. Зокрема, це надасть змогу повністю використати можливості для експорту вітчизняної продукції в рамках Угоди про Асоціацію Україна-ЄС.

Під час семінару експерти ознайомили учасників з підходами країн Європейського Союзу до впровадження технічного регулювання в аграрному секторі, харчовій промисловості та туристичній галузі. Крім того, учасники розглянули та порівняли:

  • відмінності у стандартах і вимогах ЄС та України;
  • стан впровадження європейського технічного регулювання в аграрному секторі, харчовій промисловості та туристичній галузі України;
  • програми міжнародної технічної підтримки і грантові програми ЄС для розвитку малих та середніх підприємств, а також шляхи подолання перепон у доступі до них;
  • приведення діяльності малих та середніх підприємств, виробництва продукції та надання послуг до європейських стандартів;
  • досвід роботи міжнародних та вітчизняних організацій, що працюють в системі стандартизації та метрології.

Наприкінці семінару експерти надали рекомендації щодо приведення системи менеджменту до вимог міжнародних стандартів. За словами експерта проекту, кандидата технічних наук Юрія Кабакова, дотримання стандартів в країнах ЄС не є обов’язковим та мало впливає на конкурентність продукції чи її виробника. «Водночас безпечність продукції є ключовою вимогою, що прямо впливає на репутацію підприємців, змушує їх підтримувати на належному рівні та вдосконалювати вимоги до менеджменту своїх організацій, кваліфікації персоналу та кінцевого продукту. А для українського виробника запровадження цих стандартів – свого роду перепустка на ринок ЄС» – зазначив Юрій Кабаков.

Проект «Посилення участі громадськості в реалізації вимог ЄС щодо технічного регулювання» реалізується Сіверським інститутом регіональних досліджень під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проекту «Громадська синергія».


Окремі думки, висловлені в матеріалах або озвучені на заході, є особистою позицією авторів/спікерів і необов’язково відображають точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».