Logotip

Українська сторона

Платформа Громадянського
Суспільства Україна-ЄС

Результати спільного засідання РГ5 УС ПГС та РГ3 УНП ФГС СхП (25.05.2017)

25 травня 2017 року відбулось спільне засідання Робочої групи 5 “Енергетика, транспорт, довкілля та зміна клімату” УС ПГС та Робочої групи 3 “Довкілля, зміна клімату та енергетична безпека” УНП ФГС СхП. Основною метою зустрічі було представлення проектів, підтриманих в рамках проекту “Громадська синергія”, для залучення членів обидвох платформ до діяльності, а також обговорення поточної діяльності груп та планів на наступний період.
Окремим блоком порядку денного стало модероване обговорення стану виконання Україною міжнародних конвенцій у сфері довкілля, що викликало значний інтерес учасників обидвох груп. Процес імплементація міжнародно-правових актів у сфері довкілля та основні виклики на шляху ефективної реалізації були представлені учасником РГ5 Царуком Олегом на прикладі Конвенції ООН про боротьбу з опустелюванням у тих країнах, що потерпають від серйозної засухи та/або опустелювання, особливо в Африці. Учасники обговорили окремі проблемні питання здійснення моніторингу щодо імплементації конвенцій та висловили зацікавленість взяти участь у процесі моніторингу.

Учасники засідання обговорили питання створення дорадчої групи з питань сталого розвитку в рамках Угоди про асоціацію та зазначили, що вона має бути створена на основі відкритості, прозорості, доступу усіх зацікавлених сторін до процесу. Серед питань, які повинні бути на порядку денному такої групи, було відзначено питання природних ресурсів (ліс-кругляк, бурштин), екологізації с/г, питання фінансування (підтримка екологічно відповідальних проектів) та ін.

Члени обох платформ заслухали інформацію про проекти, які фінансуються в рамках проекту “Громадська синергія” та Східне партнерство, зокрема щодо розвитку гідроенергетики, підвищення поінформованості малих с/г виробників щодо адаптації до європейського законодавства, впровадження Україною Люксембурзької декларації, що стосуються екологічного врядування, сприяння європейським реформам у сфері довкілля і зміни клімату в Україні, розумного управління відходами, гарантування безпеки суспільству в умовах гібридних загроз. За результатами презентацій відбулось обговорення питань спільного інтересу та можливого залучення учасників робочих груп до тих чи інших проектів.

Серед поточних питань порядку денного РГ5 розглянула питання шляхів подальшого використання доповіді щодо імплементації екологічної складової Угоди про асоціацію, низку процедурних питань (членство в РГ5, етичні питання, доступ до документів), в той час як РГ3 зупинилась на питаннях внутрішньої комунікації в рамках робочої групи та обговоренні 20 ключових досягнень країнами Східного партнерства до 2020 року.

За детальною інформацією можна звертатись до координатора РГ 5 УС ПГС Україна-ЄС Наталії Андрусевич ([email protected]) та координатора РГ 3 УНП ФГС СхП Олесандри Гуменюк ([email protected]).

Засідання відбулось за підтримки проекту «Громадська синергія», що фінансується Європейським Союзом та виконується Міжнародним Фондом «Відродження».